Palliativarzt u Berlinu priznaje ubistva dvanaest pacijenata

Nakon godinu dana suđenja, berlinski liječnik palijativne medicine priznaje ubistvo dvanaest pacijenata. Objašnjava da preuzima odgovornost, dok strane tužiteljstva sumnjaju u njegove motive. Sudski proces je bio složen zbog medicinskih i etičkih pitanja u vezi sa njegovim radom. Istraga je započela nakon brojnih sumnji u neželjene smrti pacijenata u klinici.


Izvor: Originalna vijest