Pacijent izlečen od ebole otpušten iz Charité u Berlinu

Pacijent zaražen ebolom koji je liječen u berlinskoj bolnici Charité otpušten je kući nakon oporavka. Američki državljanin više ne pokazuje simptome, a laboratorijski nalazi su uredni. Bolnica je potvrdila da je pacijent zdrav i da može napustiti ustanovu. Otpuštanje je objavljeno nakon što je procijenjeno da više ne predstavlja rizik za javno zdravlje.


Izvor: Originalna vijest