Merz i mađarski premijer o jačanju demokratije u Budimpešti

Njemački kancelar Friedrich Merz i mađarski premijer Péter Magyar održali su zajedničku konferenciju za medije u Berlinu. Merz je istakao kako demokratija i vladavina prava u Mađarskoj ponovno jačaju. Sastanak je obuhvatio teme bilateralnih odnosa i evropskih integracija. Magyar je naglasio važnost suradnje između dvije zemlje u kontekstu EU. Konferencija je održana u okviru prvog službenog posjeta mađarskog premijera Njemačkoj.


Izvor: Originalna vijest