Gradonačelnik Kretschmer najavljuje veća ulaganja u javni prevoz Brandenburgije
Gradonačelnik Brandenburga Dietmar Woidke i gradonačelnik Potsdama Mike Schubert najavili su povećanje investicija u javni prevoz u regiji za naredne dvije godine. Projekti uključuju modernizaciju pruga i autobusa kako bi se poboljšala povezanost između Berlina i okolnih gradova. Vlada Brandenburga planira izdvojiti dodatnih 50 miliona eura za ovaj program. Organizacije građana pozdravile su plan, ali upozorile na potrebu bržeg provođenja.
Izvor: