Ebola-pacijent otpušten iz Charité u Berlinu nakon oporavka

Pacijent zaražen ebolom otpušten je iz berlinske bolnice Charité nakon što je u potpunosti oporavio. Američki pacijent više nije imao simptome, a laboratorijski nalazi su bili uredni, saopćilo je bolničko osoblje. Liječnici su potvrdili da više ne predstavlja opasnost po javno zdravlje. Njegovo stanje je kontinuirano praćeno tokom liječenja u specijaliziranoj klinici.


Izvor: Originalna vijest