Berlinski parlament odobrio novu klimatsku strategiju do 2030.

Berlinski parlament je usvojio plan koji predviđa smanjenje emisija CO₂ za 70% do 2030. godine u poređenju sa 1990. Strateški dokument uključuje ulaganja u zelenu energiju, javni transport i održivu gradnju. Vlada će dodatno povećati subvencije za renovaciju stambenih objekata i podsticati korišćenje bicikala. Kritičari smatraju da je rok preambiciozan, dok zagovornici tvrde da je to neophodan korak za očuvanje života u gradu. https://www.berliner-zeitung.de


Izvor: