Berlinski gradonačelnik najavio značajna ulaganja u javni transport

Gradonačelnik Berlina, Kai Wegner, najavio je dodatna ulaganja od 500 miliona eura u nadogradnju javnog prevoza u naredne tri godine. Ovim sredstvima biće obuhvaćene linije U-Bahn i tramvajskog sistema, kao i povećanje frekvencije vozova. Planirano je i uvođenje novih električnih autobusa u regionalni saobraćaj. Očekuje se da će ove mjere smanjiti zagušenja i unaprijediti mobilnost u gradu.


Izvor: