Berlinska podzemna železnica dobija nove vozove za liniju U5

Berlinska podzemna železnica (BVG) najavila je uvođenje 22 nova vozila za liniju U5, koja će omogućiti učestalije vožnje i veći kapacitet. Vozovi će biti ekološki prihvatljivi, sa niskim nivoom buke i savremenim putničkim uslovima. Očekuje se da će nova vozila početi da saobraćaju od kraja 2025. godine. Projekat je deo šireg plana modernizacije berlinskog javnog prevoza.


Izvor: Originalna vijest