Berlinska podzemna vozila dobila modernizaciju u vrijednosti od 500 miliona eura
Grad Berlin ulaže 500 miliona eura u modernizaciju podzemne željeznice kako bi povećao pouzdanost i učestalost vožnji. Projekat uključuje obnavljanje 200 vagona i 12 stanica na linijama U5 i U8. Cilj je skratiti vrijeme čekanja na stanicama i smanjiti kašnjenja. Očekuje se da će radovi započeti već ove godine.
Izvor: